Blog
Laboratoria przyszłości - ostatni dzwonek dla szkół

Tylko do 15 listopada szkoły i prowadzące je samorządy mogą składać wnioski w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Ma on wspierać uczniów w rozwoju ich talentów związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką. Do każdej placówki, która złoży odpowiednie dokumenty, trafi nie mniej niż 300 zł na ucznia, a środki te można przeznaczyć m.in. na drukarki 3D czy wyposażenie studia nagrań. Warto się pospieszyć, gdyż od września przyszłego roku tego typu sprzęt będzie musiał się znaleźć w szkolnych pracowniach, niezależnie od udziału w programie.
Pracownia, studio językowe, czy może laboratorium…

Rozwiązanie występuje na rynku pod kilkoma nazwami ale dziś słów kilka nie tylko o skutecznej nauce języków obcych, ale również zaletach wykorzystania pracowni językowej podczas innych zajęć lekcyjnych. Czym właściwie jest pracownia językowa. Czym właściwie jest pracownia językowa? Często, jest to po prostu określenie sali lekcyjnej dedykowanej do nauki języków obcych. W takiej klasie wiszą zdjęcia, plakaty, mapy, które dodatkowo wizualizują uczestnikom zajęć przeznaczenie miejsca w którym się znajdują. Jednak dopiero wyposażenie klasy w urządzenia techniczne, które ułatwiają naukę języków (o tym jak ułatwiają i czy rzeczywiście ułatwiają będzie za chwilę) zmienia ją w profesjonalne narzędzie, które sprawny nauczyciel jest w stanie wykorzystać, dla szybszej i skutecznej nauki.
Klasowe wojny świetlne, czyli porównanie projektorów...

Technologia, to nie tylko niesamowite wynalazki, ale również rozległe pole nieustannej bitwy, większe i mniejsze wojny producentów i lansowanych przez nich rozwiązań. Do niedawna wydawało się, że na rynku edukacyjnym przewagę uzyskują producenci monitorów. Atuty tego rozwiązania, to równomierne podświetlenie, możliwość pracy w jasno oświetlonym pomieszczeniu, długi czas pracy bez konieczności wymiany lampy. Z drugiej strony zaletę konkurencyjnych projektorów, masowo wykorzystywanych w edukacji w połączeniu z tablicami interaktywnymi była niższa cena, przy znacząco większej powierzchni roboczej. Jednak wobec stale spadających cen monitorów, ta zaleta może nie wystarczać.
Najlepszy komputer dla ucznia…

Kupujemy interaktywny monitor dotykowy

I oto nastał ten dzień. Zapadła decyzja o zakupie dotykowego monitora 4K. Jeśli to zakup do firmy , to oczami wyobraźni już widzimy zachwyconych słuchaczy na naszych prezentacjach i szkoleniach. Nauczyciele spodziewają się uczniów i studentów, którzy z przyjemnością przychodzą na zajęcia i osiągają niespotykane wcześniej wyniki w nauce. Czasem czujemy lekki niepokój czy, aby na pewno poradzimy sobie z obsługą nowego urządzenia. Niby to tylko bardzo duży tablet, który będzie zamocowany na stojaku albo ścianie, ale czy na pewno?
Wakacje...

Tegoroczne wakacje to czas ze wszech miar wyjątkowy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie odpoczywają po miesiącach zdalnej nauki. Dla wszystkich był to trudny czas – czas odnajdywania się w zmienionej przez pandemię rzeczywistości. Na szczęście ostatnie tygodnie przynoszą powiew nadziei, która przynosi szansę na powrót normalności. I chociaż wszyscy wciąż odczuwają niepewność i brak stabilizacji, to każdy chce być przygotowany na czekające nas wyzwania.